Наш дитячий садок

Дошкільний  заклад  розрахований на  45 місць. На  даний час у дошкільному закладі функціонує 2 групи, де виховується 52 дітей, ясельна група – 24дітей, старша група – 28 дитина. Мовний режим закладу: україномовний. Режим роботи закладу – 5 денний, 10,5 –  годинний робочий день. Дошкільний заклад нараховує 14 працівників , з яких 5 педагогічних працівників.

Дошкільний заклад  здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України. Базової програми розвитку дитини дошкільного віку

“ Українське дошкілля ”, та Базової програми  розвитку дитини  старшого дошкільного віку  “Впевнений старт ”, а також   відповідно  до  власного Статуту та річного плану роботи дошкільного закладу.

Нашою  головною  метою  в  роботі  педагогів  є пробудити в малесеньких серцях  любов  до  рідної країни ,  гордість  за  її  досягнення, поступово  й  цілеспрямовано  формувати у дітей  громадянську  свідомість.

Головний  висновок,  до  якого  мають  прийти  діти: у  кожного  з  нас є  рідна  батьківщина, славна  традиціями,  багата  на  талановитих  людей  з  чудовою  природою.

Діяльність дошкільного закладу направлена на реалізацію основних  завдань дошкільної  освіти :  збереження  та  зміцнення  фізичного,  психічного  і  духовного  здоров’я  дітей,  формування  їх  особистості,  розвиток  творчих  здібностей  та  нахилів,  забезпечення  соціальної  адаптації  та  готовності  продовжувати  освіту;  виховання  потреби  в  самореалізації  та  самоствердженні.

Нинішні кардинальні  зміни  в  житті українського суспільства вимагають нового  підходу   до  структури і  змісту  освіти, її  реформування. Освіта має відігравати провідну роль у становленні України як  європейської  держави.

Завдання дошкільної  освіти  на  сучасному  етапі:

- створити належні  умови  для  реалізації  дитиною свого  природного  потенціалу  (фізичного,  психологічного,  соціального);

- формувати механізм саморозвитку  дошкільника (реалістичну  самооцінку, самоконтроль та  саморегуляцію поведінки,  елементарний  світогляд,  індивідуальний  досвід, найпростіші  форми життєвої перспективи);  розширення свідомості дитини, сприяння її свідомому існуванню;

- розвивати базові якості особистості;

- навчати  дошкільника  жити у злагоді з довкіллям та із  самим  собою, адекватно  реагувати  на події, оптимістично  ставитися  до життя, довіряти людському  оточенню, відчувати  себе захищеним, орієнтуватися в ньому;

- оснащувати дошкільника навичками практичного життя, навчати пристосовуватися до  нових  умов, виробляти гнучкість поведінки, виховувати творче ставлення до дійсності.

Дотримуючись принципу наступності в навчально-виховній роботі дошкільного закладу і школи, наш колектив вивчає проблему особистісно орієнтовного навчання та впроваджує в роботу інноваційні форми і методи організації навчально-виховного процесу. Педагогічні працівники створюють  такі  умови, щоб дошкільний період для  кожної  дитини  був цікавим, змістовним, радісним і щасливим.

Від того, як  ми  виховуємо дитину  в перші  роки  життя, у багатьох випадках залежить її майбутнє. Зі вступом дитини до школи в її житті починається новий етап, де  ігрова діяльність  змінюється навчальною. Процес адаптації до нових умов потребує значних духовних і фізичних сил. Успіх цього прцесу значною мірою залежить від психологічної та морально-вольової підготовки  вихованця в дошкільному закладі.

У своїй  роботі педагоги практикують різні види занять в залежності від  розділу  програми, обраного напрямку, що забезпечує високу продуктивність діяльності дітей.

Належна увага приділяється завданню розвитку творчих здібностей дітей дошкільного віку засобами образотворчої діяльності та формуванню здоров'язберігаючої і  мовленнєвої компетентності.

Гімн  садочка

Дитсадок - веселий  дім

Тут  турбота  є  усім

Тут   майструють,

Тут   будують,

Лисові  хвоста  малюють,

З  пластеліну  ліплять  вовка,

Швидко  шиють  нитка  й  голка,

А  тому батьки і мами,

І  сестрички  із  братами,

І  бабусі,  й  дідусі -

Дитсадочок  люблять  всі !!!